The sleeper must awaken . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . XXII-4-MMXVI

FILMY V KURZU: [2017] Krotkaya... [2018] Dogman...Manbiki kazoku...Climax...BlacKkKlansman...Widows...Roma...Sunset...First Man... [???] The Thousand Miles...

Akční 2d indie hry na obzoru

31. července 2017 v 11:49 | uglydog |  Smetí
V nadcházejících měsících a kvartálech by mělo vyjít několik zajímavých her od nezávislých vývojářů sázejících na originální design, retro hratelnost či aktualizaci zašlých herních žánrů. V mém kurzu orientovaném na 2d akční hry se objevuje tato čtveřice titulů, které už lze předobjednat ve virtuálním obchodě Steam : Cuphead, Chasm, Death´s Gambit a Ghost Song. Konkrétní data vydání nejsou většinou známy, poněvadž na hrách pracuje vždy jen několik málo nadšenců (někdy i ve svém volném čase), a tak se vývoj zpravidla protahuje a termíny oddalují ;)


Cuphead (StudioMDHR Entertainment)
Run´n´gun arkáda připomínající nintendovského Megamana či Midnight Wanderers z coin-op automatů s frenetickou hratelností a hlavně v nepřehlédnutelné disneyovské stylizaci. Výtvarná stránka včetně animace je vytvořena podle animovaných grotesek z 30. let, jež kanadští tvůrci sledovali v dětství. Bizarně přeplácaná grafika s množstvím pitoreskních postaviček a potřeštěných gagů má zřejmě odvádět pozornost od prostého herního mechanismu, jehož podstatou jsou půtky s velmi rozmanitými bossy. Staré páky však jistě potěší kooperativní mód. Datum vydání: 29. září 2017. Plaformy: PC, Xbox One.


Chasm (Bit Kid, Inc.)
Akční plošinovka s vypiplaným pixel artem mixující prvky RPG, roguelike a metroidvania her. Nikde jsem se nedočetl o backtrackingu, zato je potvrzené levelování postavy a náhodné generovaní labyrintů, artefaktů a nepřátel. Náš mečem ozbrojený hrdina musí sestoupit do rozlehlých podzemních chodeb pod hornickým městečkem, které bylo napadeno neznámým zlem. Chasm hratelností nejvíce odkazuje ke Castlevanii lehce řízlé Diablem - jen namísto izometrického pekla se satanistickou ikonografií nabízí dvourozměrný zeldovsky malebný fantasy svět. Datum vydání: bude upřesněno. Platformy: PC, PS4.


Death´s Gambit (White Rabbit)
Další indie variace na nestárnoucí Castlevanii. Realističtější grafika, temnější fantasy atmosféra a říznější akce přitáhne zřejmě ty hráče, kteří chtějí více bojovat než bloudit. V roli vyslance Smrti máme za úkol sprovodit ze světa všechny nemrtvé. Vedle řadových monster narazíme na neznámé nehostinné planetě i na obrovské bossy, po nichž lze šplhat jako v Shadow of Colossus. Lákadlem má být i vylepšování vlastností hrdiny a non-lineární levely. Doufejme, že nás Death´s Gambit strhne nejen osobitou výtvarnou stránkou, ale i invenční a zábavnou hratelností. Datum vydání: 2017. Platformy: PC, PS4.


Ghost Song (Old Moon)
Na závěr pro změnu jedna aktualizace metroidovského schématu. Zenová plošinovka ve studených barvách pohltí hráče obrovským a otevřeným mimozemským světem s mnoha tajnými, fakultativními lokacemi. Autor Matt White kromě prozkoumávání zákoutí odlehlé planety a získávání nových vlastností slibuje tklivý příběh, namluvené NPC postavy, a dokonce možnost vykrmovat si vlastního mazlíčka coby užitečného pomocníka. Zatím nespecifikovaným způsobem má být Ghost Song ovlivněna jinou populární franšízou - Dark Souls. Uvidíme, zda vznikne podobně zdařilá reinkarnace Super Metroida, jakou byl loni Axiom Verge. Datum vydání: bude upřesněno. Platformy: PC, časem možná konzole.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama